Threads’in son özelliği sizi mutlu edecek!

Sosyal medya platformu Threads, kullanıcılarına canlı spor skorları sunmaya başlayacak, ilk adım olarak NBA basketbol maçlarının puanlarını ekrana getirecek. Meta’nın CEO’su Mark Zuckerberg, bu girişimi duyurdu ve yakın gelecekte daha fazla ligi ekleyeceklerini yazdı. Peki bu süreç nasıl işliyor? Bir maç sırasında, sadece takımları aratın ve güncel skor hemen üst kısımda belirecek. Eğer maç bitmişse, arama sonucu size final skorunu gösterecek. Bir maçın ne zaman başlayacağını önceden aratarak öğrenebilirsiniz. Bu özellik, açıkçası X platformunun yaptığı şeylere benziyor, çünkü platform 2017’de, o zamanlar Twitter olarak bilinirken, canlı spor skorlarını göstermeye başlamıştı.

Her skor, iki takımın logoları ile birlikte geliyor. Bu logolara dokunmak, kullanıcıları o takım hakkındaki bir bilgilendirme alanına yönlendiriyor. Threads, Instagram ile birlikte, son zamanlarda politik içerik önermeyi durdurma kararı aldı, bu yüzden sporu vurgulamak, bir sosyal ağın “gerçek zamanlı” havasını yakalamak için makul bir yol.

Threads’in son özelliği sizi mutlu edecek!

Bu amaçla, Instagram başkanı Adam Mosseri, aylardır, iç çekerek, NBA tutkunlarını etkilemeye çalışıyor ve Threads‘taki basketbol fanları topluluğunu uygulamada görmeyi umduğumuz şeylerin “harika bir örneği” olarak nitelendiriyor. Threads sözcüsü bir haber sitesine “Basketbolun en popüler konulardan biri haline geldiğini” ve “NBA Threads’ın uygulamanın en aktif spor topluluklarından biri olduğunu” söyledi.

Bu zekice atılmış bir adım, çünkü NBA’deki maç sonu tartışmaları X platformunda büyük bir girdi alıyor. Spor medyasında hala NBA Twitter olarak anılan bu topluluk, profesyonel basketbol liginin kapsamını ve konuşmalarını düzenli olarak yönlendiriyor. Görünüşe göre Meta, bu etkiyi bir miktar çalmayı umuyor. Apple da kendi sporla ilgili girişimini yakın zamanda duyurdu. Birinci parti Spor iPhone uygulaması, NBA dahil birçok büyük ligin gerçek zamanlı istatistiklerini sunuyor ve bir oyun sırasında kilit ekranında canlı skor verilerini gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x